راهنمای نورپردازی برای جواهرات فروشی

متن کامل

چگونه یک طلافروشی را نورپردازی کنیم

نورپردازی در جواهرات فروشی ها به عنوان یک ابزار بازاریابی برای نمایش محصولات و تاثیرگذاری بر تصمیمات خرید مشتریان استفاده می شود. هنگامی که از نورپردازی به درستی استفاده شود، می تواند شما را در مقابل رقبای خود قرار دهد.

حتی اگر طراحی فروشگاهی موفق یا زیورآلاتی با کیفیت برتر داشته باشید، اگر نورپردازی خوبی ارائه نکنید، این موفقیت و برتری در فروش شما منعکس نخواهد شد.

نورپردازی ویترین فروشگاه ها مهم ترین قسمت جواهرفروشی ها است. لوازم جانبی الماس و طلا در این ویترین ها به نمایش گذاشته شده است. شما با محصولات خود در ویترین توجه مشتریان خود را به خود جلب می کنید.

الماس ها برای نشان دادن درخشندگی خود به نور سفید روشن نیاز دارند. طلا در زیر رنگ های گرم که نزدیک به زرد هستند بهتر دیده می شود. برای الماس 4000-4300K، برای طلایی 3000-3500K رنگ روشن می تواند ترجیح داده شود.

برای روشنایی عمومی، سطح نور 800 لوکس در سراسر فروشگاه انتخاب مناسبی خواهد بود. زیرا روشنایی ویترین مغازه ها باید از نور مغازه پرنورتر باشد. بنابراین توجه مشتریان شما به محصولات موجود در ویترین فروشگاه ها معطوف می شود. در فروشگاه، 2700-3000K رنگ سفید گرم باید برای روشنایی عمومی ترجیح داده شود.

CRI به عبارت دیگر شاخص رندر رنگ هنگام انتخاب تجهیزات نورپردازی برای طراحی نورپردازی فروشگاه مهم است. از منابع نوری با مقدار CRI 80 یا در صورت امکان بالای 90 باید در نورپردازی جواهر فروشی استفاده شود. مقدار CRI به چگونگی ظاهر شدن اجسام نزدیک در رنگ های واقعی در زیر نور اشاره دارد.

جواهر فروشی معمولاً از نورافکن های ریلی، نورافکن های تعبیه شده و چراغ های آویز استفاده می شود.

در جواهر فروشی ها نسبت روشنایی به هزینه های عمومی فروشگاه حدود 25 درصد است. بنابراین استفاده از منابع نوری کم مصرف و بادوام از نظر صرفه جویی برای شما مفید خواهد بود.

تعداد بازدید: 29

نظرات

همه ی ما می دانیم نورپردازی از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون محیط پیرامون می باشد. در همین جهت مجموعه طبف نور محصولات شرکت های معتبر را گردآوری کرده تا بتواند رضایت مشتریان را جذب کند.
فروشگاه طیف نور علاوه بر فروش محصولات روشنایی و الکتریکی سعی دارد مناسب ترین قیمت و مشاوره تخصصی نورپردازی رایگان را نیز به مشتریان ارائه دهد. همچنین شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی نماید.
مهم ترین دستاورد مدت ها تلاش تیم ما رضایت مشتریان عزیزمان می‌باشد که با ارزش ترین سرمایه ما محسوب می شود .

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×