نحوه استفاده از چراغ های ال ای دی خطی در نورپردازی ها

متن کامل

چراغ LED خطی و نحوه استفاده از آنها

زیبایی روشنایی LED خطی یکپارچه انعطاف پذیری آن است. نوارهای خطی LED دنیایی از امکانات روشنایی را برای خانه شما باز می کنند، زیرا می توانند پنهان شوند، در پروفایل های جالب قرار بگیرند و در انواع نازک کاری ها و جزئیات معماری ادغام شوند.چراغ LED خطی را می توان برای اکثر اشکال سفارشی کرد و به سه روش فرورفته، معلق و روی سطح نصب می شود. 

هنگامی که چندین LED در یک محفظه باریک و طولانی با هم بسته بندی می شوند، نواری از نور ایجاد می کنند که در غیر این صورت به عنوان روشنایی خطی شناخته می شود. این مفهوم طراحی نسبتاً ساده روش استفاده از LED ها در کاربردهای روشنایی را متحول کرده است و در زمان های اخیر به دلیل در دسترس بودن مواد بسیار مقرون به صرفه تر شده است.

نوارهای روشنایی LED خطی را می توان در ابعاد کوچک یا بزرگی که دوست دارید استفاده کرد و امکان طراحی بی پایان را ارائه می دهد. طیف وسیعی از جلوه‌های روشنایی، الگوها و فضاها با استفاده از روشنایی خطی یکپارچه در سرتاسر خانه، تکمیل شده با نورپردازی کف، دیوار و نقطه‌ای قابل دستیابی است. همه چیز در مورد بازی با شکل، سایه ها و فضا برای ایجاد بهترین جلوه ممکن است.

ما می توانیم چراغ های خطی را به زیر تقسیم کنیم:

 

روشنایی خطی یکپارچه چیست؟

اگر برای اولین بار است که به طراحی نورپردازی می پردازید، ممکن است تعجب کنید که نورپردازی LED خطی یکپارچه چیست و چرا این یک عبارت شلوغ برای روشنایی خانه است. این چراغ های خطی به شکل یک نوار LED انعطاف پذیر عرضه می شوند. ما تمایل داریم از آنها در یک پروفیل استفاده کنیم تا نور را بهتر پخش کنیم و همچنین بسته به جایی که از نوار استفاده می شود از گرد و غبار یا آب محافظت کنیم. سپس منبع نور را می توان در داخل نازک کاری یا قفسه ها یکپارچه و پنهان کرد.

نورپردازی خطی برای افزایش سطح نور، برجسته کردن اشیا مانند زیور آلات یا کتاب ها، نور دادن به فضاهای کاری و ارائه لایه های نور جذاب در اتاق استفاده می شود. همچنین می توان از آن در بیرون استفاده کرد، به عنوان مثال در داخل پله های باغ، پاسیو یا دیوارها یکپارچه شد.

به همین ترتیب، نورپردازی خطی یکپارچه را می توان برای طرح های دراماتیک، در نورپردازی معلق خطی، یا به صورت عمودی در دیوارها برای افزودن اصالت به یک راهرو، شاید، یا برای ایجاد یک چراغ روشنایی خلاقانه در یک خانه فوق العاده مدرن استفاده کرد. این نوارهای همه کاره را می توان به شکل پروفیل های منحنی یا خطی شکاف داد و کوچک و محتاط بودن به طراحان آزادی هنری زیادی می دهد. نورپردازی LED خطی پنهان نیز در طراحی روشنایی سنتی حساس خانه رایج است و فقط درخشش نور قابل مشاهده است.

نورپردازی خطی در قفسه بندی

ادغام نورپردازی خطی در قفسه‌بندی، با کتاب‌ها یا زیور آلات مورد علاقه که از منبع نور به ظاهر پنهان برجسته شده‌اند، درام و عمق به اتاق می‌افزاید. هنگام روشن کردن کتاب ها، توصیه می کنیم منبع نور را در جلوی قفسه قرار دهید تا یک شستشوی عمومی داشته باشید. برای جلوه‌های نمایشی‌تر، می‌توانیم با قرار دادن نور LED خطی در پشت، یک شی را در حالت سیلوئت قرار دهیم. مانند تمام طراحی ها، ما می توانیم با موقعیت، تقارن، عدم تقارن، طراحی انتزاعی و الگوهای کلاسیک بازی کنیم.

روشنایی با استفاده از روشنایی خطی یکپارچه

منطقه آشکار برای روشنایی کار در خانه، صفحه کار آشپزخانه است. روشنایی خطی LED برای برجسته کردن مناطق برش و آماده سازی عالی است. نورافکن‌ها نیز کار می‌کنند، اما تمایل دارند حوضچه‌هایی از نور ارائه کنند، جایی که نوارها می‌توانند نور پراکنده‌تری را در سطح وسیع‌تری ارائه دهند، حتی اگر ترجیح داده شود از طول مداوم نور بالای میز کار استفاده کنند. نوار یا پروفیل LED خطی را می توان در کمدهای معلق ادغام کرد تا این روشنایی کار آشپزخانه را فراهم کند.

مکان‌های دیگری در خانه‌های ما که در آن کارهای روزمره را انجام می‌دهیم عبارتند از میزهای آرایش، میزهای کار، شاید حتی صفحه کلید پیانو، که همه آنها از نور خطی استفاده می‌کنند. ما همیشه در طراحی نورپردازی خود سازگار و تخیلی هستیم.

ویژگی نورپردازی خطی

نورپردازی چند ویژگی کلیدی در اطراف یک اتاق، جذابیت و تعادل را به فضای فضا می‌افزاید. و روشنایی خطی را می توان در همه جا استفاده کرد: روی پله ها، در راهروها، آشپزخانه ها، مناطق نشیمن، مطالعه، حمام، بیرون و برای انواع فضاهای تجاری مانند سالن های ورزشی، دفاتر یا رستوران ها. می توان از آن هم برای تأکید بر ویژگی ها و هم برای ایجاد نور روحی کلی استفاده کرد.

روشنایی آشپزخانه با چراغ های خطی یکپارچه

چراغ های ال ای دی خطی هنگامی که در عناصر معماری مانند سقف سقف ادغام می شوند، شستشوی دلپذیری از نور را ارائه می دهند. در جایی که نور پایین نور را به سمت پایین هدایت می کند، یک نوار LED یکپارچه در یارو، شستشوی نرم و عمومی را برای سقف فراهم می کند.

روشنایی LED خطی را می توان در یک شکاف سایه برای شستن دیوارها ادغام کرد. به عنوان مثال، بیش از پانل های ویژه، پرده ها، یک منطقه دوش، یا یک فضای استراحت.

یکی دیگر از کاربردهای محبوب نوارهای LED خطی، ادغام آنها در بالای یک قطعه نازک کاری برای بالا بردن سقف، پر کردن گوشه های تاریک با نور پراکنده برای افزودن روشنایی عمومی است. این می تواند یک نمایه روشنایی خطی ساده روی سطح نصب شده در بالای کمد یا هر قطعه مبلمان بلند باشد.

لایه های نور با استفاده از روشنایی خطی

در طراحی نورپردازی مدرن، ما در مورد لایه های نور صحبت می کنیم. این یک اصطلاح ساده است، به معنای واقعی کلمه نورپردازی در ارتفاعات مختلف برای اهداف مختلف برای ایجاد یک طرح کلی جالب تر. یک روند فعلی که عالی به نظر می رسد، نورپردازی سطح پایین است. به عنوان مثال، در یک آشپزخانه اغلب نور خطی یکپارچه را به پایین جزیره آشپزخانه اضافه می کنیم. این باعث جلب توجه در سطح کف می شود و باعث می شود آنچه که اغلب یک ویژگی بزرگ است کمتر سنگین به نظر برسد.

این نورپردازی سطح پایین در اطراف پله ها یا پله های بیرونی نیز موثر است. نوار LED خطی را می توان در زیر یک پله ادغام کرد و روشنایی زیبا و کاربردی را در مرحله زیر ارائه داد. یا در سطح متوسط، نوار LED خطی را می توان در نرده راه پله ادغام کرد. اگر از روشنایی خطی یکپارچه در خارج استفاده می کنید، نوار LED با درجه IP 65 را توصیه می کنیم، که فقط به این معنی است که از آب محافظت می شود.

 
تعداد بازدید: 610

نظرات

همه ی ما می دانیم نورپردازی از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون محیط پیرامون می باشد. در همین جهت مجموعه طبف نور محصولات شرکت های معتبر را گردآوری کرده تا بتواند رضایت مشتریان را جذب کند.
فروشگاه طیف نور علاوه بر فروش محصولات روشنایی و الکتریکی سعی دارد مناسب ترین قیمت و مشاوره تخصصی نورپردازی رایگان را نیز به مشتریان ارائه دهد. همچنین شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی نماید.
مهم ترین دستاورد مدت ها تلاش تیم ما رضایت مشتریان عزیزمان می‌باشد که با ارزش ترین سرمایه ما محسوب می شود .

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×