انرژی خورشیدی چیست؟

متن کامل

همه چیز درمورد انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی از نور و گرمای خورشید برای تولید انرژی تجدیدپذیر یا "سبز" استفاده می کند. رایج ترین شکل انرژی خورشیدی توسط پنل های خورشیدی یا سلول های فتوولتائیک مهار می شود. در نیروگاه های فتوولتائیک، آنها تقریباً لبه به لبه چیده شده اند تا نور خورشید را در میدان های بزرگ جذب کنند. همچنین گاهی اوقات آنها را در بالای خانه ها و ساختمان های دیگر خواهید دید. سلول ها از مواد نیمه هادی ایجاد می شوند. هنگامی که پرتوهای خورشید به سلول‌ها برخورد می‌کند، الکترون‌ها را از اتم‌هایشان شل می‌کند. این اجازه می دهد تا الکترون ها در سلول جریان پیدا کنند و الکتریسیته تولید کنند.

در مقیاس بسیار بزرگتر، کلکتورهای خورشیدی می توانند برای هزاران نفر به طور همزمان برق تولید کنند. نیروگاه های حرارتی خورشیدی از تکنیک های مختلفی برای تولید برق با استفاده از خورشید استفاده می کنند. انرژی خورشید برای جوشاندن آب استفاده می شود که به نوبه خود، یک توربین بخار را برای تولید به روشی مشابه نیروگاه های زغال سنگ یا نیروگاه های هسته ای به کار می گیرد.

مزایا و معایب انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی مزایا و معایبی دارد. پیدا کردن انرژی مناسب برای شما مهم است و تعیین اینکه آیا انرژی خورشیدی با سبک زندگی روزانه شما مطابقت دارد یا خیر، یک اولویت است. در اینجا چند فاکتور وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه کدام انتخاب انرژی برای شما مناسب است در نظر بگیرید.

مزایای استفاده از انرژی خورشیدی

 1. قبوض برق شما را کاهش می دهد
 2. دوستدار محیط زیست
 3. ما را به سمت استقلال انرژی نزدیکتر می کند
 4. پایدار
 5. تعمیر و نگهداری کم
 6. مزایای شبکه برق

معایب انرژی خورشیدی

 1. سرمایه گذاری اولیه گران قیمت
 2. در شب کار نخواهد کرد
 3. ذخیره انرژی محدود
 4. محدودیت های فضایی
 5. 100% بدون آلودگی نیست
 6. بستگی به موقعیت مکانی دارد

آیا سولار برای شما مناسب است؟

از آنجایی که مشتریان انرژی به سمت گزینه های انرژی تجدیدپذیر و سبز بیشتر روی می آورند، مهم است که مزایا و معایب آنها را متمایز کنیم. قبل از متعهد شدن به یک منبع انرژی جدیدتر و سبزتر، سعی کنید بودجه ای را تنظیم کنید که برای شما و خانواده شما مقرون به صرفه باشد. سپس، محاسبه کنید که گزینه انرژی خورشیدی در دراز مدت چه هزینه ای برای شما خواهد داشت و در طول زمان چقدر صرفه جویی می کند. فهرستی از مزایا و معایب که به طور خاص برای شما و خانواده‌تان شخصی‌سازی شده است، تهیه کنید تا بهتر بفهمید چه گزینه‌هایی برای شما مفیدتر از دیگران هستند.

نحوه استفاده از انرژی خورشیدی

در یک تکنیک، آینه‌های U شکل طولانی، نور خورشید را روی لوله‌ای از روغن متمرکز می‌کنند که از وسط می‌گذرد. روغن داغ سپس آب را برای تولید برق می جوشاند. تکنیک دیگری از آینه های متحرک برای متمرکز کردن پرتوهای خورشید بر روی یک برج جمع کننده، جایی که گیرنده در آن قرار دارد، استفاده می کند. نمک مذابی که از طریق گیرنده جریان می یابد برای راه اندازی یک ژنراتور گرم می شود.

سایر فناوری های خورشیدی غیرفعال هستند. به عنوان مثال، پنجره‌های بزرگی که در سمت آفتاب‌گیر ساختمان قرار می‌گیرند، به نور خورشید اجازه می‌دهند تا مواد جاذب گرما را روی کف و دیوارها وارد کند. سپس این سطوح در شب گرما را آزاد می کنند تا ساختمان را گرم نگه دارند. به طور مشابه، صفحات جاذب روی سقف می توانند مایع را در لوله هایی که آب گرم خانه را تامین می کنند، گرم کنند.

انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع سوخت پایان ناپذیر که بدون آلودگی و اغلب بدون سروصدا است مورد ستایش قرار می گیرد. این فناوری نیز همه کاره است. به عنوان مثال، سلول‌های خورشیدی برای مکان‌های دورتر مانند ماهواره‌ها در مدار زمین و کابین‌های عمیق در کوه‌های راکی ​​به آسانی انرژی تولید می‌کنند که می‌توانند ساختمان‌های مرکز شهر و ماشین‌های آینده‌نگر را تامین کنند.

تعداد بازدید: 886

نظرات

همه ی ما می دانیم نورپردازی از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون محیط پیرامون می باشد. در همین جهت مجموعه طبف نور محصولات شرکت های معتبر را گردآوری کرده تا بتواند رضایت مشتریان را جذب کند.
فروشگاه طیف نور علاوه بر فروش محصولات روشنایی و الکتریکی سعی دارد مناسب ترین قیمت و مشاوره تخصصی نورپردازی رایگان را نیز به مشتریان ارائه دهد. همچنین شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی نماید.
مهم ترین دستاورد مدت ها تلاش تیم ما رضایت مشتریان عزیزمان می‌باشد که با ارزش ترین سرمایه ما محسوب می شود .

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×