ایده های نورپردازی اتاق کودک که باعث شادی می شود

متن کامل

همانطور که اتاق کودک خود را طراحی می کنید، احتمالاً یک تم و چند رنگ و دکوراسیون انتخاب می کنید که فضا را با عشق و شادی فراوان پر می کند. اما آیا تا به حال به نور اتاق فکر کرده اید؟ لامپ‌ها و وسایل مناسب می‌توانند حال و هوای بچه‌ها را ایجاد کنند و فضای بچه‌های شما را از یک اتاق خواب معمولی به یک فضای خیال‌پردازی جذاب و آرام تبدیل کنند. در زیر چند ایده برای نورپردازی اتاق کودکان آورده شده است که می تواند به کودکان شما کمک کند احساس راحتی، در خانه و ایمن بودن از تاریکی داشته باشند.

9 ایده برای نورپردازی اتاق کودک
فرض کنید از کودک نوپا اطمینان می‌دهید که هیچ هیولایی در زیر تخت پنهان نشده است. نور اتاق کودکان می تواند به کاهش این ترس کمک کند. همچنین می‌تواند به بچه‌های دبستانی شما کمک کند وقتی دوستان خود را برای بازی می‌آیند تحت تأثیر قرار دهند. تقریباً برای هر هدفی، این ایده‌های نورپردازی اتاق بچه‌ها می‌توانند هر فضایی را فراتر از هر روز ارتقا دهند.

1. چراغ های همیشه سبز
مزایا: همانطور که فرزند شما رشد می کند و تغییر می کند، سبک و علایق او نیز تغییر می کند. همراهی با سلیقه موسیقی، برنامه های تلویزیونی مورد علاقه و سرگرمی های آنها می تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین بله، می‌توانید انتظار داشته باشید که با بزرگ‌تر شدن فرزندتان، طراحی یا چیدمان فضا تغییر کند و از وسایل صورتی روشن یا چراغ‌هایی به شکل حیوانات بزرگتر شود. با این حال، با چراغ های همیشه سبز، نور نیازی به تغییر نخواهد داشت. آنها همیشه با سن کودک کوچک شما مطابقت دارند - اینها نورهایی هستند که با آنها رشد می کنند.
مثال‌ها: چراغ‌های آویز همیشه سبز مانند ادیسون، گلوب و وسایل انتزاعی همگی ظاهری پیچیده و درخشش محیطی ایجاد می‌کنند. آنها می توانند فضایی عالی برای کودکان نوپا که چگونه خزیدن را یاد می گیرند یا دانش آموزان راهنمایی که دوستانی برای بازی های ویدیویی دارند، ایجاد کنند. آنها اتاق بچه های شما را متحول می کنند، اما آنها سال ها بعد مانند امروز قدرتمند باقی می مانند.

2. چراغ های وظیفه
مزایا: از خواندن داستان قبل از خواب تا انجام تکالیف، اتاق کودک فضایی همه کاره است که به همان اندازه به نورپردازی همه کاره نیاز دارد. نکته این است که نور سقفی ممکن است مناطق مهمی را تاریک یا سایه دار کند که می تواند دید را تحت تأثیر قرار دهد. علاوه بر این، فعالیت هایی که نیاز به تمرکز دارند، مانند پازل کلمات و نقاشی، با روشنایی مناسب و کافی آسان تر می شوند. چراغ‌های وظیفه به پر کردن شکاف‌های روشنایی کمک می‌کنند تا همه فعالیت‌های کودکان شما قابل کنترل‌تر و با ارزش‌تر شوند.
مثال‌ها: این نوع لوازم در سبک‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارد، بنابراین می‌توانید به راحتی یکی را پیدا کنید که با تم اتاق خواب کودکتان مطابقت داشته باشد. اگر بچه های شما وقت خود را در اتاق خود برای انجام تکالیف می گذرانند، می توانید یک چراغ رومیزی به میز آنها اضافه کنید. برای ایجاد یک گوشه مطالعه دنج، یک چراغ کف را در گوشه ای قرار دهید. با استفاده از یک چراغ کاری شیک، به زمان بازی و زمان داستان تغییر شگفت انگیزی می دهید.

3. چراغ های تاکیدی
مزایا: اتاق بازی، مهد کودک یا اتاق خواب کودک شما را می توان با بیش از پوستر، حیوانات عروسکی و برگردان های دیواری تزئین کرد. در واقع، نورپردازی تاکیدی ممکن است مکمل کاملی برای همه اینها باشد. از نورپردازی تاکیدی می توان برای نمایش یک دکور خاص استفاده کرد یا می تواند خود دکور باشد. این گواه عالی است که نورپردازی فقط همه چیز را روشن نمی کند - بلکه می تواند زیبایی هر اتاق را نیز افزایش دهد.
مثال‌ها: این وسایل یک راه عالی برای اضافه کردن برخی از شخصیت فرزند شما به اتاق او هستند. سعی کنید یک لامپ به شکل فیل یا خرس عروسکی پیدا کنید تا به فرشته کوچک شما رویاهای شیرینی در شب بدهید. برای سفارشی کردن فضا، حتی بیشتر، آباژور خود را انتخاب کنید تا با تم رنگی اتاق مطابقت داشته باشد. از طرف دیگر، آباژور را با آباژور دیگری با الگوها و اشکال زیبا عوض کنید.

4. چراغ برای خلاقیت
مزایا: کودکان برخی از جالب‌ترین و تخیلی‌ترین ذهن‌ها را در اطراف خود دارند و شما می‌توانید با نورپردازی مناسب به پرورش این خلاقیت کمک کنید. به عنوان مثال، یک لایت باکس را روی میز، دیوار یا میز خواب قرار دهید تا تخیل کودکانتان را تحریک کنید. آنها همچنین می توانند املای روزهای هفته را تمرین کنند یا هر روز یک کلمه جدید یاد بگیرند.
مثال‌ها: همچنین می‌توانید Ark Ambient Aurora Light را راه‌اندازی کنید تا بچه‌هایتان را با یک شفق لیزری آرامش‌بخش که در اطراف ابرهای سحابی آبی ملایم می‌رقصد، مسحور کند. آرک یک پس‌زمینه بازی غیرعادی هیجان‌انگیز ایجاد می‌کند. راه های تخیلی که فرزندان شما می توانند از کشتی لذت ببرند پایانی ندارد!

5. چراغ های شب
مزایا: با صداهای ترسناکی که از بیرون می آید یا هیولاهایی که از کمد بیرون می آیند، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود بچه ها در تاریکی می ترسند. درخشش ظریف چراغ‌های شب می‌تواند با ایجاد درخشندگی جزئی، نگرانی‌های کودکان شما را در زمان خواب کاهش دهد. آنها ترس های ترسناک را از خود دور می کنند و راه رفتن در نیمه شب را برای نوجوان شما آسان تر می کنند. دیگر در راه دستشویی از اسباب‌بازی‌ها سر خوردن نیست!
مثال: با BlissBulb، اتاق خواب کودک شما با هزاران ستاره لیزری رنگارنگ پر می شود. به سادگی لامپ های معمولی را با BlissBulb عوض کنید و فوراً اتاق را به یک آسمان شب آرام تبدیل کنید. فرزندان شما مشتاقانه منتظر خاموش کردن چراغ ها به جای اجتناب از خواب هستند.

6. چراغ های کف
مزایا: تلاش برای روشن کردن تمام قسمت‌های اتاق بچه‌ها می‌تواند دشوار باشد، به خصوص اگر فضای شما کم است. یکی از راه‌های روشن کردن گوشه‌های تاریک اتاق، استفاده از چراغ‌های کف اتاق است. این وسایل می تواند به کودکان شما کمک کند تا بدون محدودیت دید در هر قسمت از اتاق بازی و خلق کنند.
مثال‌ها: با چراغ‌های کف، می‌توانید سبکی را انتخاب کنید که برای بچه‌ها و نیازهای آن‌ها حس بهتری داشته باشد. آنها می توانند میزان روشنایی مناسبی را برای انجام تکالیف، مطالعه، مطالعه، و پروژه های هنری و صنایع دستی سرگرم کننده ارائه دهند. به دنبال چیزی بدون سیم هستید؟ نوارهای نور ال ای دی پوسته می شوند و به پایین دیوار می چسبند تا نوع غوطه ورتری داشته باشند. برخی از چراغ‌های ال‌ای‌دی حتی می‌توانند رنگشان را تغییر دهند تا با روحیه فعلی کودک شما مطابقت داشته باشند!

7. چراغ های پری
مزایا: اگر کودک شما رویای پرواز در کنار پری ها و تکان دادن عصای جادویی را در سر می پروراند، چراغ های پری می توانند رویاهای او را محقق کنند. این ریسمان های چشمک زن درخششی ظریف و جادویی ارائه می دهند که می تواند به کودک شما این حس را بدهد که به تازگی وارد یک افسانه شده است.
مثال‌ها: علاوه بر بالا بردن فضای اتاق بچه‌ها، از چراغ‌های پری نیز می‌توان به عنوان چراغ‌های شب استفاده کرد. آنها را دور میله‌های تخت بپیچید، از پنجره‌ها یا سقف آویزان کنید، یا در یک شیشه سنگ‌تراشی قرار دهید. چراغ های پری عجیب و غریب دنیای مسحور خود را به فرزندان شما می دهد.

8. در تاریکی ستاره ها بدرخشید
مزایا: آسمان با ستاره های درخشنده در تاریکی محدود است. برای شروع، نصب این دکور می تواند یک بعد از ظهر سرگرم کننده را در کنار فرزندانتان ایجاد کند. یک دسته از ستاره ها، سیارات، قمرها، بیگانگان دوستانه و سفینه های فضایی را به آنها بدهید، سپس از آنها بخواهید هر طور که می خواهند تزئین کنند. شب بیایید، و آنها توسط صور فلکی درخشان احاطه می شوند که خودشان ایجاد کرده اند - همه آنها بدون اتصال به برق.
مثال‌ها: ستاره‌های درخشان در تاریکی نیز یک رویکرد آزمایش شده و واقعی برای نورهای شب هستند. لازم نیست به دنبال نزدیکترین پریز باشید تا چیزی را به آن وصل کنید یا در مورد سیم های در معرض آن نگران باشید. در عوض، فقط ستاره های درخشان خود را در هر جایی که بچه هایتان می خواهند بچسبانید و نور اتاق را تماشا کنید.

9. Sky Lite
مزایا: به فراتر از مرزهای چهار دیواری اتاق و به کهکشان های بی حد و حصر فراتر نگاه کنید تا اتاق خواب نهایی کودک را ایجاد کنید. فضانورد مشتاق شما می‌تواند به دور سیاره‌ها بپرد و با یک راکت‌نشین بزرگ‌نمایی کند، همگی درست از زیر سقف خودشان.
مثال‌ها: Sky Lite کلاسیک مجموعه‌ای خیره‌کننده از ستاره‌های لیزری سبز و ابرهای آبی کرکی را به نمایش می‌گذارد تا در نهایت فرزندان شما را مسحور کند. آنها فقط با زمان خواب مشکلی ندارند. آنها مشتاق آن خواهند بود
سپس پروژکتور گلکسی Sky Lite 2.0 وجود دارد که می تواند کودکان و نوجوانان را به صورت ذهنی به ماجراجویی های هیجان انگیز یک بعد کاملاً جدید منتقل کند. در عرض چند ثانیه، سحابی‌های قرمز، آبی یا سبز و ستاره‌های چشمک‌زن کودکان شما را احاطه کرده و هیبت بی‌پایانی را القا می‌کنند. همچنین می‌توانید رنگ‌ها و الگوها را مستقیماً از تلفن هوشمند خود سفارشی کنید تا واقعاً به تخیل جوانان خود اجازه دهید.

هنگام انتخاب چراغ اتاق کودک چه نکاتی را باید در نظر گرفت
قبل از اینکه این ایده های جدید و هیجان انگیز اتاق بچه ها را در خانه خود بگنجانید، مطمئن شوید که وسایل شما عبارتند از:

نشکن. تصادفات به خصوص در مورد بچه های کوچکتر اتفاق می افتد. با روشنایی نشکن، می توانید از هر گونه خطر احتمالی مرتبط جلوگیری کنید. به دنبال لامپ‌های نشکن، پروژکتورهای نوری که بیشتر در پلاستیک قرار دارند، چراغ‌های چسبنده یا سایر وسایل روشنایی غیر سنتی بگردید.
کم نور یک اتاق خواب همه کاره برای کودکان باید تقریباً برای همه چیز به خوبی کار کند و دیمرها در این زمینه بسیار مفید هستند. دیمرها به شما انعطاف‌پذیری می‌دهند تا روشنایی فضا را در زمان‌های مختلف روز کنترل کنید. زمان چرت، تاریخ بازی، زمان داستان، ساعت تکلیف، زمان خواب – هر کدام باید میزان روشنایی متفاوتی داشته باشند.


آسان برای نصب ایمن. بسیاری از وسایل به دیوار وصل می‌شوند و سیم‌هایی را پشت سر خود باقی می‌گذارند. مطمئن شوید که می‌توانید این سیم‌ها را به‌درستی از مسیرهای پیاده‌روی (و دور از دید) لنگر بیاورید تا احتمال زمین خوردن را به حداقل برسانید. علاوه بر این، از لامپ هایی با سیم هایی که به نظر می رسد ممکن است فرسوده شوند و در نتیجه منجر به سیم های در معرض دید شوند، خودداری کنید.
انرژی کارآمد. همه نورها یکسان ایجاد نمی شوند. هنگام خرید وسایل جدید، میزان انرژی مصرفی آنها را در نظر داشته باشید. لامپ های کم مصرف مانند LED ها می توانند هزینه انرژی شما را کاهش دهند و بیشتر از لامپ های رشته ای معمولی دوام بیاورند. با این حال، حتی نورهای لیزری مانند BlissLights از نظر انرژی کارآمدتر هستند.

تعداد بازدید: 234

نظرات

همه ی ما می دانیم نورپردازی از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون محیط پیرامون می باشد. در همین جهت مجموعه طبف نور محصولات شرکت های معتبر را گردآوری کرده تا بتواند رضایت مشتریان را جذب کند.
فروشگاه طیف نور علاوه بر فروش محصولات روشنایی و الکتریکی سعی دارد مناسب ترین قیمت و مشاوره تخصصی نورپردازی رایگان را نیز به مشتریان ارائه دهد. همچنین شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی نماید.
مهم ترین دستاورد مدت ها تلاش تیم ما رضایت مشتریان عزیزمان می‌باشد که با ارزش ترین سرمایه ما محسوب می شود .

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×