طیف نور
ادامه مطلب...

اقدامات لازم برای قطع برق در تابستان

تعداد خاموشی ها در پنج سال گذشته دو برابر شده است و بیشتر در تابستان اتفاق می افتد.خاموشی تابستانی نه تنها ناخوشایند است، بلکه می تواند خطرناک باشد، به ویژه برای کودکان خردسال و افراد مسن. کمبود برق همراه با موج گرما می تواند به یک تهدید مرتبط با سلامتی تبدیل شود، اگر از قبل آماده سازی انجام نشود.

در اینجا یک راهنمای دقیق در مورد چگونگی آماده شدن برای قطع برق در تابستان وجود دارد تا به شما کمک کند تا زمانی که برق دوباره برقرار شود ایمن و راحت باشید.

آیا امواج گرما باعث قطع برق در تابستان می شود؟

امواج گرما مستقیماً باعث قطع برق نمی شود. در عوض، آنها تقاضای تهویه مطبوع را افزایش می دهند که باعث بارگذاری بیش از حد شبکه برق می شود. همچنین، دمای بالا می‌تواند نیروگاه‌ها را کمتر کارآمد کند و راه را برای خرابی‌های مکرر در ترانسفورماتورها باز کند.

برای محافظت از شبکه برق، شرکت‌های خدمات شهری به طور موقت برق برخی از مناطق را قطع کردند. به عنوان مثال، تگزاس، یکی از گرم ترین ایالت های ایالات متحده، برای جلوگیری از خرابی شبکه آماده خاموشی مداوم در تابستان است.

تقاضای بالای برق نیز منجر به قطع برق می شود. تفاوت بین قطع برق و خاموشی در این است که دومی منجر به قطعی جزئی به جای خاموش شدن کامل می شود. متوجه افت ولتاژ خواهید شد که مشخصه آن چراغ های سوسوزن و روشن و خاموش شدن وسایل برقی است. خاموشی های برقی شدت کمتری نسبت به خاموشی دارند و کوتاه مدت هستند. با این حال، آنها می توانند به لوازم الکترونیکی شما آسیب وارد کنند و حتی باعث خرابی دائمی شوند.

نکات ایمنی کلیدی که باید هنگام آماده شدن برای قطع برق در تابستان به خاطر بسپارید

 • هیدراته بمانید؛ همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید.
 • مطمئن شوید که منبع آب شیرین دارید. وان و سطل های خود را با آب پر کنید.
 • حوله های کوچک یا باندانا را خیس کنید و در یخچال نگهداری کنید. از آنها برای خنک کردن نقاط نبض مانند گردن و مچ دست استفاده کنید.
 • مراقب نوزادان، افراد مسن و افرادی باشید که از قبل بیماری هایی مانند فشار خون بالا و دیابت دارند، زیرا آنها بیشتر در معرض مسائل مربوط به گرما هستند. آنها را هیدراته نگه دارید و برای محافظت از آنها در برابر گرمای شدید اقدامات لازم را انجام دهید.
 • از علائم گرمازدگی آگاه باشید تا بتوانید به موقع اقدام کنید. شایع ترین آنها عبارتند از تهوع، سرگیجه، گیجی، تنگی نفس و ضعف.
 • اگر دارویی مصرف می‌کنید که نیاز به یخچال دارد، از قبل با پزشک خود در مورد مدت زمانی که می‌توانند بدون یخچال کار کنند صحبت کنید.
 • باتری چراغ قوه های خود را شارژ نگه دارید.
 • در زمان قطع برق، فر گازی را برای پخت و پز روشن نکنید.
 • اگر دچار خاموشی برق هستید، تمام وسایل برقی خود را از برق بکشید تا آسیب نبیند.
 • یاد بگیرید که چگونه از یک ژنراتور پشتیبان به درستی استفاده کنید، قبل از اینکه منطقه شما دچار خاموشی تابستانی شود و همیشه سوخت کافی برای کار با آن داشته باشید.
 • ژنراتور خود را حداقل 20 فوت دور از خانه خود قرار دهید زیرا خطر مسمومیت با مونوکسید کربن ناشی از سوختن سوخت وجود دارد.
 • در صورت بروز اضطراری ناشی از گرما در طول قطع برق تابستانی، با خط تلفن محلی خود برای کمک حضوری تماس بگیرید.

نحوه برخورد با قطع برق در هوای گرم

قطع برق می تواند بسیاری از جنبه های زندگی شما را مختل کند، به خصوص در تابستان که دما در بالاترین حد خود است. اگر آماده نباشید، می تواند به سرعت به یک وضعیت اضطراری تبدیل شود. در اینجا چند راه برای آماده شدن برای قطع برق در تابستان آورده شده است:

یخچال و فریزر خود را خنک نگه دارید

اقلام داخل فریزر می توانند 2 تا 4 روز یخ زده بمانند، در حالی که مواد غذایی در یخچال می توانند به مدت 4 ساعت خنک بمانند. بسته نگه داشتن درها باعث می شود غذا برای مدت طولانی تری سرد بماند. اگر به نظر می رسد که برق بیش از 2 تا 4 ساعت قطع می شود، اقلام یخچال را مجدداً در یک یخچال یخ بسته بندی کنید یا اقلام را به فریزر منتقل کنید. برای خاموشی طولانی مدت، می توان از کیسه های یخ و یخ خشک برای خنک کردن یخچال و فریزر استفاده کرد.

دارو را فراموش نکنید

اگر شیر خشک یا داروهای خاصی دارید که نیاز به یخچال دارند، حتما یک کولر و کیسه یخ داشته باشید. همچنین، بررسی کنید که داروهای خاص شما چه مدت می توانند بدون یخچال نگهداری شوند.

پس از بازیابی برق چه باید کرد؟

1. مواد غذایی را از نظر فساد بررسی کنید
مواد غذایی داخل یخچال خود را از نظر بو، رنگ یا بافت غیرمعمول بررسی کنید. همچنین دمای داخل را کنترل کنید. هر غذایی که در معرض دمای 40 درجه یا بالاتر به مدت دو ساعت یا بیشتر از آن قرار گرفته است را دور بریزید.

2. دارو را دور بریزید
اگر برق برای بیش از یک روز قطع است، داروهایی را که نیاز به یخچال دارند دور بیندازید اما قبل از دور ریختن آنها، برچسب آن را بررسی کنید. برای تهیه داروی جدید فوراً با داروساز خود مشورت کنید.

3. لوازم برقی را روشن کنید
پس از بازیابی برق، به تدریج وسایل خود را روشن کنید. بهتر است مدتی منتظر بمانید تا اطمینان حاصل کنید که برق افزایش نمی یابد. هنگام روشن کردن وسایل، جرقه های الکتریکی، سیم های شکسته یا فرسوده یا بوی سوختگی را بررسی کنید. در صورت هر گونه بو یا جرقه غیرمعمول، فوراً برق را قطع کنید و با برق محل خود تماس بگیرید.

4. کیت اضطراری خود را دوباره ذخیره کنید
اقلامی را که در زمان خاموشی مصرف شده اند بررسی کنید و فهرستی تهیه کنید. باتری های چراغ قوه، مواد غذایی کنسرو شده و دارو را دوباره ذخیره کنید تا برای قطع برق بعدی آماده شوید.

نتیجه

قطع برق در تابستان می تواند ناراحت کننده باشد، اما کارهایی وجود دارد که می توانید برای مقابله با آنها انجام دهید. برای آماده شدن برای قطع برق در تابستان، حتماً مواد غذایی فاسد نشدنی را ذخیره کنید و از آخرین اخبار آب و هوا مطلع شوید. بزرگترین تهدید در طول قطع برق تابستانی گرمای شدید است، بنابراین خنک نگه داشتن خود و هیدراته نگه داشتن خود بسیار مهم است. سیستم‌های خنک‌کننده کوچک DIY برای جلوگیری از گرما یا چک کردن ایستگاه خنک‌کننده محلی‌تان وقتی هوا در طول بعد از ظهر سخت می‌شود. هنگام آماده شدن برای خاموشی تابستانی، مطمئن شوید که تمام اقدامات احتیاطی ایمنی را رعایت کرده و می‌دانید که پس از بازیابی نهایی چه کاری انجام دهید.

 

ادامه مطلب...
طیف نور
ادامه مطلب...

 

ما اولین کسی هستیم که اعتراف می کنیم که تا چند سال پیش، در مورد نورپردازی کاملاً بی اطلاع بودیم. با این حال، هر چه بیشتر در مورد طراحی بیاموزیم، آشکارتر می شود که داشتن یک طرح روشنایی خوب در نظر گرفته شده چقدر مهم است. چه در حال بازسازی یک منطقه از خانه خود باشید، چه در حال انجام ساخت و ساز جدید یا حتی یک پروژه بزرگتر باشید، به خواندن نکات تخصصی از Illumination Scientist و صاحب Luxygen، James Nagel ادامه دهید. او حرفه خود را وقف نورپردازی کرده است و یکی از معدود افرادی است که در استرالیا بسیار واجد شرایط برای صحبت در مورد این موضوع است.

تا همین اواخر ما اصطلاح "طرح روشنایی" را نشنیده بودیم، به ما بگویید اینها چیست و چرا اینقدر مهم هستند.

«به سادگی، یک طرح نورپردازی به شما توضیح می‌دهد که چه نوع چراغ‌ها و چه تعداد در هر منطقه خواهید داشت. به طور کلی، من از یک پلان طبقه کار می کنم تا مشخص کنم چه نوری در کجا قرار می گیرد.

هدف مهم در ایجاد یک طرح روشنایی خوب برای خانه شما، درک عملکرد هر اتاق است. به این ترتیب می توانید کارهای انجام شده در یک فضا را در نظر بگیرید و نورپردازی کاربردی و خلاقانه ای ارائه دهید.

جیمز می گوید: «سه لایه اصلی نور وجود دارد - وظیفه، محیط و لهجه - و هر نوع نیاز خاصی را برآورده می کند.

 

 

ادامه مطلب...

همه ی ما می دانیم نورپردازی از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون محیط پیرامون می باشد. در همین جهت مجموعه طبف نور محصولات شرکت های معتبر را گردآوری کرده تا بتواند رضایت مشتریان را جذب کند.
فروشگاه طیف نور علاوه بر فروش محصولات روشنایی و الکتریکی سعی دارد مناسب ترین قیمت و مشاوره تخصصی نورپردازی رایگان را نیز به مشتریان ارائه دهد. همچنین شما را برای خریدی مطمئن راهنمایی نماید.
مهم ترین دستاورد مدت ها تلاش تیم ما رضایت مشتریان عزیزمان می‌باشد که با ارزش ترین سرمایه ما محسوب می شود .

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×